Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Ülekaal - millest peaksin alustama?22.02.2011

Tere,
Olen ülekaaluline, soovin saada uusi ideid, kuidas kaaluprobleemiga hakkama saada.
Millest peaksin alustama (millised toidud peaksin välistama, mitu korda päevas sööma, kui suures koguses)? Tänan vastuse eest.

Vastus: Helle Kahro, koolitaja, Kahro Koolitus OÜ

Tere,
Vaadake kõigepealt üle ööpäevane tarbitav veekogus. Kui olete vähene veejooja, siis alustage sellest, et hakkate tasapisi tõstma oma veetarbimist. Soovitav oleks kasutada aluselist vett ja juua ühtlaselt päeva jooksul. Rohke ja kestev ülemäärane vee tarbimine koormab südant ja neerusid, seetõttu tuleb seda teha teadja arsti soovitusel. Teiseks, suurendage värskete aedviljade kogust oma toidus ja jätke välja saiad, koogid ja muud maiustused. Ärge sööge peale kella 6-7 õhtul ja liikuge 3 korda nädalas pool tundi. Väga hea on alustada (kepi)kõndimisest.