Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kuidas oleks õige toituda, et veel mõni kilo alla võtta ja kust oleks võimalik leida näidismenüüsid?31.05.2012

Tere!
Olen 49-aastane 162/58. Tegelen mõõdukalt spordiga -rattasõit, kõndimine. Poleks paha mõned kilod veel maha võtta. Minu teada võiksin tarbida päevas 1700 kalorit (umbes nii üritangi). Kuidas oleks õige toituda, et poleks pidevat näljatunnet? Kas kuskilt oleks võimalik leida näidismenüüsid?
Kena kevadet!

Vastus: Kaja Torm, Figuurisõbrad programmi konsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere!
Kui soovite mõne kilo maha võtta, siis on vaja saada toidust vähem energiat kui kulutate. Teie vanusele, kehakaalule ja pikkusele vastavalt on põhiainevahetuseks vajalik energiahulk ligikaudu 1300 kcal, lisaks päevasest füüsilisest aktiivsusest tulenev lisaenergiavajadus. Kui tegelete spordiga iga päev 1 tunni, siis on aktiivsusest sõltuv lisaenergiavajadus umbes 600 kcal. Mahavõtmiseks on vaja tekitada energiadefitsiit umbes 500 - 600 kcal, seega oleks hea kui hoiate toidust saadava energia umbes 1400 kcal piires (vähem pole ka soovitav). Näidismenüüd sellise energiahulga saamiseks leiate Figuurisõprade kodulehelt www.figuurisobrad.ee, valides Lost menüü, neljaks nädalaks. Selle hind on 1,98 EUR ja kasutus on internetipõhine. Menüü järgi toitudes ei tunne Te nälga ja see kindlustab vajalike toitainete saamise. Loodetavasti saate sellelt lehelt hea ülevaate oma toitumise reguleerimiseks nii, et vabaneda mõnest liigsest kilost.
Palju edu ja ilusat suve!