Küttesüsteemid

Küsimus: Mis võib olla põhjuseks kui ioonkütte katel kuumeneb üle?18.09.2012

Tere!
Milles võib olla probleem, kui ioonkütte katel kuumeneb üle. Süsteemis on surve korras. Katel on reguleeritud põrandaküttele määrustepäraselt st. -20 (33 kraadi), 0 kraadiga 27 kraadi ja +20 20 kraadi. Eile oli õues 17 kraadi sooja, aga katel pani süsteemi 50 kraadi. Maja läks väga palavaks. Restardi järel töötas normaalselt 4 tundi ja jälle kuumenes üle. Milles võib probleem olla? Korra juba katel välja vahetatud, kuna samuti kuumenes pidevalt üle ja torud hakkasid lekkima.

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere. Arvatavasti pole asi mitte ioonkatlas vaid selle juhtimises. Temp. andur, juhtplokk vms. Pöörduge müüja poole.