Küttesüsteemid

Küsimus: Millist küttesüsteemi valida?21.04.2011

Elame linna ääres, üle tee asub soine ala. Millist küttesüsteemi oleks mõistlik kasutama hakkata 240 m2, 2-korruselise maja küttmiseks (maaküte, õhkvesi või mõni muu) ja mis oleks sellise küttesüsteemi orienteeruv hind koos paigaldusega.

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tavatingimustes soovitaksin maasoojuspumpa, aga soine ja märg pinnas ei sobi hästi maasoojuspumbale. Kindel valik on õhk-vesi soojuspump + kaminahi lisakütteks.
Näiteks 240 m2 sobib hästi LG ThermaV 16kW õhk-vesi soojuspump, mis maksab koos paigaldusega ca 6500 eurot. Hind oleneb paigalduskeerukusest ning sellest, kas tuleb veel lisaks tarbeveeboiler. Õhk-vesi soojuspump toimib efektiivselt veel isegi -20 kraadi juures, aga kaminahi võiks olla varuks, kui ilmad on külmemad või peaks olema elektri katkestus.

Täpsemat infot saab lingilt: http://www.citykliima.ee/index2.php/2/74/172/?alam=1&product_id=334