Ventilatsioon ja jahutus

Küsimus: Kuidas lahendada paneelmaja korteris ventilatsioon, kui on plaanis aknad vahetada, mis oluliselt muudab õhu liikumist korteris?23.11.2012

Tere

Meil on 4-toaline korter 9k. paneelmaja (1981 ehitusaasta, Tallinn) 4. korrusel.
Korteris on 2 ventilatsiooni auku: köögis ja wc-s, neist korralikult töötab ainult köögi ventilatsiooni kanal, sest ehituse ajal oli sant.plokk paigaldatud valesti ja ventilatsiooni auk on tal vales kohas (läks vent. kanalist mööda).
Aknad on vanad. Plaanime remonti teha, kuid pvc akende paigaldamisega muutub ventilatsioon olematuks.
Kuidas oleks mõistlikum ventilatsiooni teha? Tuleb tagada õhuvool nii sisse kuid ka välja (ühest väljavoolu ventilatsioonikanalist ilmselt ei piisa).

Vastus: Martin Viisileht, jahutussüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tervist

Odavam/energiakulu seisukohast kehvem variant on väljatõmbeventilatsioon - värskeõhuklapid akendesse/välispiirdesse + väljatõmbeventilaator WC-sse/vannituppa.

Kallim/energiasäästu seisukohast parem lahendus on paigaldada väike soojustagastiga agregaat nt WC lae alla või panipaika.

Kõike paremat,
Martin Viisileht