Küüned

Küsimus: Millised kunstküüned valida?04.01.2011

Tere, kui mul on soov paigaldada endale kunstküüned, siis millise valiku ma peaks tegema, st., et kas geel-, kangas- või hoopis akrüülküüned?

Tervitades,
Kersti

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tehnoloogia valik sõltub kliendi küünetüübist, kliendi elustiilist ja natuke on see ka maitse küsimus.

Akrüülküüsi peetakse kõige tugevamaks materjaliks, soovitaksin seda juhul kui klient soovib keskmisest pikemaid küüsi või kui on töö, kus on kerge küüsi pikkuse tõttu murda. Akrüülküüned võimaldavad erinevaid disaine küünele teha. Miinuseks on ehk liiga tugev materjal, mis nõrgemale küünele ei sobi.

Geelitehnoloogias on väga palju erinevaid geelimaterjale, millest võib sõltuda elastsus, tugevus ja püsivus. Üldiselt peetakse geelitehnoloogias tehtud küüsi teistest elastsemateks. Võimaldab ka nii disaini kui lihtsalt lakitud küüsi.

Kangasküüntel puudub elastsus, ent küüned jätavad väga õhukese ja loomuliku mulje. Võimalik teatud värviliste geelidega katta ja lakkida.