Küüned

Küsimus: Geelküüned vormidega21.02.2011

Kui pikk peab olema oma küüs, et saaks vormidega geelküüsi paigaldada?

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tegelikult saab vormidega paigaldada nii pikkadele kui ülilühikestele küüntele. Algajatele on lihtsam, kui oma küüs on umbes 2-3 mm, sest siis kinnitub šabloon paremini ja ei liigu paigast. Oma küüs jääb sel juhul ka küünepikendust toetama, et ülemineku koht oleks vastupidavam.
Vastupidiselt jälle, kui oma küüs on liiga pikk ja tugev, siis muutub see hoopis šablooni panekul takistavaks.
Peale paigalduse saab vorme ehk šabloone kasutada väga edukalt ka hoolduste käigus, kui mõni küüs on oma kuju kaotanud või lihtsalt nurk murdunud (olenemata küüne pikkusest, on võimalik see alati ära parandada).