Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Liikluskindlustus ja auto vormistamine02.08.2011

Tere. Ostsime auto, mis on edasi müüdud läbi mitme inimese. Nüüd on meil soov see auto enda nimele vormistada aga kust leida õige omaniku telefoni numbrit? Omaniku isikukood ja nimi on olemas. Ja kust saaksin teada selle auto kindlustusest?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Teavet sõiduki suhtes sõlmitud liikluskindlustuse lepingu kohta saab Eesti Liikluskindlustuse Fondi veebilehelt, vt www.lkf.ee - Avalikud päringud - Kindlustuskaitse kehtivuse kontroll.
Sisestades sõiduki registreerimismärgi, näitab avalik päring, kas sõiduki suhtes on olemas kehtiv liikluskindlustuse leping ja poliis ning millise kindlustusandjaga leping sõlmitud on.

Teavet, kuidas ja mis tingimustel sõiduki oma nimele saate registreerida, annab Maanteeameti liiklusregistri büroo, vt www.mnt.ee.