Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kuidas vabaneda liikluskindlustuse seaduse §4 (1) mittetäitmisest tulenevast nõudest?28.11.2011

Tere,

Liikluskindlustuse seadus §4 (1) mitte täitmisest tulenevalt olen saanud nõude, mille tühistamiseks on mul olemas ostu-müügi leping.
Küsimus järgmine, et kuhu ma pean lepingu viima, et nõue tühistataks minu vastu, kuna auto kasutaja on kolmas isik?
Kui nõue minu vastu tühistatakse ja pääsen trahvidest, siis kas samad nõuded kantakse üle tegelikule omanikule, kes siis ostu-müügi lepingus kirjas?
Kas tegelikule omanikule lisandub peale minule esitatud nõuete summale veel minegid kulusid?

Küsimused sellised, kuna sooviks teada, kuidas on kõige valutum antud probleem lahendada.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Sõiduki ostu-müügi lepingu koopia koos nõude tühistamise taotlusega saatke palun Eesti Liikluskindlustuse Fondi, lkf@lkf.ee või Mustamäe tee 46, Tallinn.

Kindlustuslepingu sõlmimise kohustus on sõiduki omanikul ja temal on kohustus ka tasuda seaduse alusel esitatud nõuded.