Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas kasko katab kahju, kui avastasin sõidukil täkked, mis aga on tekkinud ilmselt mõni aeg tagasi?07.01.2013

Tere
Autol on juba 3 aastat kaskokindlustus kaitse. Viimase paari kuuga olen saanud parklas mõlemale pool nn täkse, ilmselt uksega pihta mindud. Auto musta värvi ja pole tähele pannud enne. Peale korralikku pesu vastu valgust avastasin. Kas mul on õigus pöörduda kasko poole, kuna pole juhtunud ju lähipäevil ja politseid asjasse pole seganud, lihtsalt ei taha nagu oma raha eest hakata sellega tegelema kuna maksan iga kuu asja eest, mis peaks mind ka kaitsma. Loomulikult on omavastutus, aga ma ei tea mis nn täkse mõlgi puhul tehakse, need kuidagi välja lüüakse või värvitakse kogu detail.
tänan kui saate aidata

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusjuhtumid ja nende kirjeldused on kokku lepitud kindlustuslepingus. Tavaliselt on teise sõiduki uksega kindlustatud sõidukile tekitatud kahjustused kindlustusjuhtumiks ja kindlustusandja hüvitab vastava kahju.

Kui teatate kindlustusandjale tekkinud kahjust mõistliku aja jooksul peale kahjustuste avastamist, siis ei keeldu kindlustusandja kahju hüvitamast.

Tavaliselt on omavastutus kindlustuslepingus kokku lepitud ühe kindlustusjuhtumi kohta. Kui kahjustused on tekkinud erinevate juhtumite tagajärjel, rakendab kindlustusandja igale juhtumile eraldi omavastutuse.