Kahjurite tõrje

Küsimus: Väikesed putukad uues majas14.02.2011

Tegu on uue eramajaga. Seinu pahteldades märkasime seal imeväikeseid putukaid. Algul arvasime, et tegu võib olla ämbliku poegadega. Sai siis põrand ära plaaditud ja kui põrandat hästi lähedalt vaatasime, siblisid põrandal imetillukesed putukad/satikad. Vaatasime luubiga, millised nad välja näevad. Neil on piklik keha, kaks tundlakest ja peenikesed jalad. Välimuselt meenutavad jahumardikat, prussakat, aga imetillukesed. Kuivained on kinnistes nõudes. Põrandat puhastame kogu aeg tolmuimejaga, aga ikka tulevad kuskilt tagasi.
Väga ebameeldiv tunne on elada majas, teades, et mingid sitikad-satikad jooksevad põrandal, kuigi neid palja silmaga kohe ei näe. Tahaks, et maja oleks putukavaba. Olen isegi äädikaga põrandat pesnud, kuid see ka ei aita.
Ehk oskate nõu anda, kuidas neist vabaneda?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kirjelduse järgi on väga raske midagi täpsemalt öelda.
Kui võimalik, siis tooge mõned putukad (4-5 tk) meie kontorisse, bioloog määrab liigi ja selle järgi saame Teile nõu anda.
Asume aadressil Türi tn. 3 Tallinn, infot saab tel. 650 1860.