Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas ja kas oleks võimalik vabaneda raamatutäidest?03.08.2012

Tere!
Avastasime kodust väga pisikesed putukad ja natuke uurides tundub, et tegu on raamatutäidega. Ruumides on aasta tagasi tehtud remont ja elamine puhas. Oleme mürgitanud, kuid ilmuvad ikka ja jälle kuskilt uued. Kuidas ja kas neist oleks võimalik vabaneda, sest see on muutunud väga häirivaks. Nad ei hammusta ent teadmine, et siblivad asjades ringi, segab väga.
Aitäh!

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Raamatutäi on 1-2mm pikkune, värvus helepruunist tumepruunini. Nad pesitsevad kõrge niiskustasemega kohtades, toituvad hallitusest, paljunevad kiiresti ja massiliselt.
Kui Teie elamises on niiskust ja hallitust, siis kindlasti tuleks sellele tähelepanu pöörata.
Kui niiskuskolle on likvideeritud, siis tuleks raamatutäide pesitsuskohad töödelda insektitsiidiga (putukamürgiga).
On olnud ka juhuseid, kui vaaraosipelgat on peetud raamatutäiks.
Vaaraosipelgas on 1,5-2mm pikkune, värvuselt kollakaspruun. Toitub kõrge valgusisaldusega toitudest.
Nende tõrjeks kasutatakse Biopen söödamaju, kindlasti ei soovita Teil kasutada aerosoole, sest need vahendid hävitavad ainult töölissipelgaid, kuid emasipelgas jääb ellu.