Lilled, põõsad, puud

Küsimus: Mida teha kahjustatud okaspuuga?18.05.2011

Mul oli aias ilus kadakatüüpi (ei tea täpset nime) madal põõsas, mis sai sellel talvel vist suure lumetõttu kahjustada. Igatahes on 3/4 põõsast pruuni värvi. Kas pean välja juurima, ega ta vist ei taastu?
Aitäh vastuse eest

Vastus: Piret Pihtjõe, aednik, aiakujundaja, koolitaja, Sinu Aednik OÜ, www.kalmukujundus.eu, www.õunapuu.eu

Teie kadakas sai päikesega pihta, kui lume alt välja sulas. Et selliseid asju enam ei juhtuks, olge edaspidi hoolsam ja varjutage taime. PS! Katmisel ja varjutamisel on vahe. Katmine võib taime ära hautada.

Lisa saab lugeda siit http://www.virkus.com/aiandus/taimede-lumest-valja-kaevamine-ja-paikese-eest-katmine/

Kadakat võib julgesti lõigata. Kohe minema visata ei maksa.