TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kas TV3-e ja Kanal 2 kadumisel vabalevist pean soetama uue digiboksi?20.06.2012

Tere,
Kui vabalevist kaovad TV3 ja Kanal 2 ning mul on tavaline digiboks, kas pean nende ja ka teiste kanalite vaatamiseks ostma uue - kaardipesaga boksi - või on äkki võimalik olemasolevale mingi vidin juurde muretseda?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Püüan vastata kõigepealt eeldusele - kui TV3 ja Kanal2 vabalevist kaovad - hetkel neil olevad tegevusload kehtivad aastani 2015. Seega olen optimist ja arvan, et need kanalid vabalevist ei kao.
Kui aga tõesti juhul, et need telejaamad lahkuvad vabalevist, siis on kaks varianti:
1. Olemasolev ilma kaardipesata digiboks tuleb ümber vahetada kaardipesaga digiboksi vastu.
2. Kui kasutusel on uuem paneelteler (LCD, LED, plasma), millel on tagapaneelil olemas Conax kaardipesa koht, siis tuleb teha investeering kaardilugejasse, mille orienteeruv hind on 50 eurot ning liituda ZuumTV operaatoriga.