Kassid

Küsimus: Mida anda kassile närimiseks, kas selleks peab olema mingi spetsiaalne kindel asi?13.09.2014

Tere, mu kass on 12-13 nädalane ja ta on emane kass. Öösel on toas ja päeval käib õues. Pole steriliseeritud. Tal on kombeks midagi närida just kui hambad sügelevad. Ei tahaks koguaeg kätt ka närimiseks anda, kuna muidu võib suurena ka teisi hammustada. Mänguhoos on muidugi teistmoodi see närimine. Aga kas ma saan midagi teha või on see loomulik, et närib asju.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Närimine on jah kassipoja komme. Üks väga halb komme. Mõni teeb seda rohkem ja mõni vähem, aga kindlasti on täiesti lubamatu närida inimest. Kass ei ole koer, kellele anda närimiseks konti ja kui tal on tõesti nii väga vaja närida, küll ta seal õues seda materjali leiab ka.
Võimalik, et tegu on ka hammaste vahetumise ajaga, mis seda kihku suurendab, aga sisuliselt on inimese närimine lubamatu ja võib saada raskeks käitumishäireks. Üldiselt kasvab kass halbadest kommetsest esimesel eluaastal välja,kui neid ei lasta süveneda.

Head soovides,
Marion
Kasside Turvakodu