Kassid

Küsimus: Kuidas toimida, kui kassil on nohu?20.10.2011

Tere,
Meie pere 2-aastasel kassil on nohu. Kuidas aidata kiisut, kui ta luristab nina, turtsub ja ninast jookseb vähest märga? Aitäh abi eest!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!
Kindlasti peaksite minema oma kassiga arsti juurde. Kassidel ei lähe nohu ise üle nagu inimestel. Pigem süveneb! Soovitan valida kliinik, kus oleks võimalik teha ka röntgen, et kontrollida üle kopsud. Kindlasti on kassi vaja ravida! Koduseid vahendeid soovitada pole. Kui, siis võib kassile teha ultraheliinhalaatoriga auru, kui peaks selline asi kodus olemas olema.