Kassid

Küsimus: Kassil on käpp paistes ja ajab mäda välja, kas on võimalik ise ravida?20.09.2012

Tere!

Mure oma väikse 1-aastase karvapalli pärast. Paar päeva tagasi õuest tulles hoidis käppa üleval ja ei lasknud väga puudutada. Vahel toetub käpa peale, kuid enamus ajast hüppab ringi kolmel käpal. Algul arvasime, et äkki lihtsalt väike nihestus ja läheb paari päevaga üle, kuid täna märkasime, et käpp on paistes ja justkui munataolisest haavast tuleb natuke mäda. Kui haava puutuda siis on tal päris valus. Kas on võimalik kuidagi ise ravida või tuleks kohe loomaarsti juurde pöörduda? Millega võiks tegu olla?

Ette tänades,
Murelik kassiomanik

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Soovitan kindlasti pöörduda arsti poole. Kassile on ilmselt vaja määrata nii valuvaigistid kui ka antibiootikumid. Samuti on sellist haava vaja korralikult puhastada.
Mädal ei tohi lasta naha all koguneda ja loomakliinikus õpetatakse teid kindlasti ka selle eest hoolt kandma.

Parimat soovides,
Marion