Koerad

Küsimus: Kuidas "bossist" väikest saksa spitsi taltsutada?11.04.2016

Tere!
Võtsime endale rohkem kui kuu tagasi saksa väikse spitsi isase kutsika. Nüüd on ta 5-kuune. Teeb seda, mis heaks arvab, tee temaga, mis tahad, pahanda või keela. Oleme üritanud kavalusega, aga tema on ikka boss. Eriti õudne on õues käimine. Kogu see protsess on lausa kurnav. Esiteks ei lase ta rihma kaela panna, hakkab hammustama. Vahest nagu mänguliselt näksib aga vahest võtab lausa kõvasti kinni, nii, et veri väljas. Kui rihm on peal ja oleme valmis minema uksest välja, hakkab ta niimoodi kiskuma, niuksuma ja haukuma. Oleme üritanud teda hoida enda taga, et siis ta ei haugu nii palju. Õue jõuame, on ta nii äksi täis. Pistab suhu kõik, mis ette jääb ja sööb ära. Kui ära üritan võtta, siis tuleb kallale. Eriti õudne on, kui keegi tuleb vastu, olgu see siis auto või inimene, ta hakkab niimoodi haukuma ja teda ära saada on lausa võimatu, jalad on maas kinni ja sikuta palju tahad, kui pahandad või noomid teda, siis ta ei tee väljagi. Ta on nagu nii vihane vastutulija vastu, et silmad lausa põlevad peas ja kui vahele segada, siis on ta sinu vastu ka nii tige, et vaata, et ei hammusta. Tuppa tagasi minnes peab tema alati esimene olema, kuigi sikutan teda enda taha. Toas on ta üldiselt hea poiss, aga kui öösel magad ja naabrid liiguvad koridoris, hakkab tema meil taas haukuma. Alguses ei olnud asi selline, aga meile tundub, et nüüd läheb asi igapäev hullemaks. Me ei tea enam kuidas edasi. Mis teda vaevab ja miks ta on nii agressiivne. Kuidas me saaksime temast rahulikuma kutsika?

Ette tänades

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Klubis "Koerus" on väikse kasvu koerte jaoks kutsikate kool. Väga soovitan pöörduma nende spetsialiistide juurde. Muidu interneti kaudu soovitustega teie saavutate veel rohkem probleemi. Veel parem individuaal trenni käitumise spetsialiistide juurde. Dominaantse tüüpi koerad ei tea et nemad on väiksed. Tema on väga kõrge oma positsioonis ja tema üritab teid kasvatama. Turjast raputamine teeb sitiatsioon veel hullemaks. Ja tema ründab teie käed selleks et takistama karistus. Enne kaelarihma paneku pange kera ees kaus majusega aga ärge laske kausi juurde kuna teie ei pane kaelarihama. Koer väga kiiresti harjub ära sellega et kaelarihma panek lõppeb meeldivusega. Ja väga palju tegevust koeraga võib teha kausi majusega kaudu.