Koerad

Küsimus: Kutsikad ja tõupaberid27.09.2011

Tervist,
Selline küsimus et, meil on 5-aastane Bernhardiini preili (tõupaberitega). Me pole temaga kordagi näitustel käinud aga olen kuulnud seda, et kui koeraga näitustel pole käidud siis järglastele tõupabereid ei antagi! Kas on nii (kas me ei saagi oma koerale paberitega kutsikaid) või on siiski mingi võimalus?
Tänud!

Vastus: Astrid Lundava, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik, Eesti Kennelliit / juhatuse liige, www.kennelliit.ee, www.dogshow.ee

Tere,
Paljudel tõugudel on Eesti Kennelliidu juures aretusnõuded. Bernhardiinidel neid kinnitatud ei ole, on ainult soovituslikud:
http://www.bernhardiin.ee/yhing/?jutt=10155&keel=ee

Mina soovitaksin enne koera paaritamist kontakti võtta selle tõuga tegelevate inimestega. Saaksite küsida, mida toob kaasa esmapaaritus sellises eas koerale. Teadupärast on Eestis Bernhardiinidel oma tõuühing, kontaktid leiate: www.bernhardiin.ee