Koerad

Küsimus: Koer sööb karvu ja oksendab, kas see võib olla seotud rahutu loomusega?24.12.2011

Mu koer sööb tihti karvu enda küljest ja samuti vaiba narmaid, lillelehti ning oksendab pärast seda. Tihti juhtub see siis, kui meil on külalised. Muutub väga elavaks ja liiga energiliseks. Koer on 9 aastat vana. Nooremas eas mõtlesime, et muutub rahulikumaks, kuid ei. Kas tema ärev iseloom ja karvade söömine on kuidagi omavahel seotud?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Ühel minu koeral oli sama probleem. Tegin uuringud ja selgus, et tal oli probleem seedimisega, mille kutsusid esile kõrvetised. Soovitan kontrollida koera tervist. Juhul, kui tervis on korras (uuringud midagi ei näita), siis võib arvata, et põhjuseks on stress.