Loomaarst

Küsimus: Kas kassi peab ebatiinus korral steriliseerima, et ei tuleks kasvajat ja hormoontase stabiliseeruks?16.09.2015

Tere. Meil on 3-aastane emane kass, kes ei indle. Käib vabalt õues, aga maja ümbruses, mitte kaugel. Nüüd on tal kõht nö väljaveninud (pole paks ega ületoidetud) ja rinnanibud kõvad. Üks arst ütles, et ebatiinus ja peab steriliseerima, et ei tuleks kasvajat ja hormoontase stabiliseeruks. Kas ikka peab või mida edasi ette võtta?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Vabalt õues käiv emane kass oleks tark igal juhul steriliseerida.
Suguhormoonide regulatsiooni häired võivad põhjustada nii piimanäärmetega ( mastopaatiast kuni halvaloomuliste kasvajateni) kui ka emaka- ja munasarjadega seotud probleeme ( endomeetriumi düsplaasia, tsüstiline hüperplaasia, püometra) ja siis on lõikus juba tunduvalt raskem nii loomale kui lõikajale ning ka hind tuleb kordades kallim