Loomaarst

Küsimus: Kas toitu, mis sisaldab dehüdreeritud sealiha proteiini, tohib anda sealiha allergiaga koerale?12.11.2015

Tere!
Kutsikat võttes ütles kasvataja, et sealiha ei tohi anda. Järeldan sellest, et sealiha allergia. Loomapoes toitu valides küsisin kas Royal Canini Medium Junior sisaldab sealiha. Väideti, et mitte. Ainult linnuliha. Koju jõudes hakkasin pakilt koostisosi uurima ja seal kirjas dehüdreeritud sealiha proteiin. Kas see ei ole siis sealiha ja kas sellist toitu on ohutu anda sealiha vastu allergilisele koerale?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kasvataja ilmselt mõtles sellega, et sealiha on koerale, ja etiti kutsikale, liiga rasvane. Sealiha allergiast pole ilmselt põhjust rääkida. kuivtoitudes kasutatakse tihti liha- või lihakondijahu ja see ilmselt ongi see dehüdreeritud sealiha valk.
Proovige seda toitu, mida te kutsikale ostsite, ja kui tõesti tekivad allergilise reaktsiooni nähud nagu silmade vesitsus, silmade ja kõrvade sügelus, laugude turse, kõhulahtisus, nahalööve ,siis tuleb kliinikust otsida sobiv hüpoallergiline toit