Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui 5-kuusel kiisul on kaelal lümfisõlmed juba üle 2 kuu paistes?27.01.2016

Tere
Mida teha, kui 5-kuusel kiisul on kaelal lümfisõlmed juba üle 2 kuu paistes, on saanud arstilt antibiootikume, ka on võetud vereproovid, mis on näidanud põletikku?
Kas on miskit, mida saaksin ise teha, et see paistetus kaoks ja lümfisõlmed muutuks normaalseks?
Söömist need ei sega ja kiisu on endiselt väga energiline.
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti tuleb põletik välja ravida. Kas on ka teada, kus kiisul see põletik on ja mis seda põhjustab? õige kestvusega õigetes doosides õige ravi peaks andma positiivse tulemuse.
Võimalusel saab võtta ka proovi otse lümfisõlmest ja lasta tsütoloogiliselt uurida