Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui küüliku silm on haige, selle ümbruses karvad lahti ja silmanurk punane?09.04.2016

Mu küülikul (prantsuse päss) on üks silm haige. Silmanurk on rähmane ja punane. Silmanurga ümbert on karvad ka lahti tulnud. Mida teha?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere
Punetus ja suurenenud pisaratevool viitavad põletikule. Karvad võivad lahti tulla sellest, et kuna põletikuga kaasneb reeglina ka valu, ärritus, sügelus siis loom nühib/kraabib seda kohta.
Suure tõenäosusega on tabandunud pisaranääre ja arst saab peale silma täpset ülevaatust määrata sobiva silmasalvi( või tilgad)