Loomaarst

Küsimus: Kas koerale on ka allergia rohtu?05.11.2011

Kas on kusagil müüa kutsikale allergia vastast rohtu? Kahjuks ei tea mis allergia on, aga nägu ja käpad on punased ja koer kraabib ennast, ilmselt sügeleb.

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Sügelevale loomale, ja eriti veel kutsikale, tuleks allergiadiagnoos välja panna kõige viimasena, siis kui muud võimalused on välistatud. Saab teha mitmeid erinevaid analüüse. Kindlasti tuleks uurida parasiitidele, samuti ka pärmseenele, bakteritele. Toidust ja toidutalumatusest tuleks arstiga rääkida. Samuti elukeskkonnast.
Allergia vastast rohtu ju otseselt polegi. On ravimid, mis suruvad maha immuunreaktsiooni ehk organismi vastuse allergeenile. Kõige olulisem on leida see allergeen üles ja üritada temaga kokkupuudet vältida.