Loomaarst

Küsimus: Mida teha, kui vaatamata ravikuurile tulevad kassil lestad tagasi?05.01.2013

Saime endale suvel armsa isase kiisu (peretuttavalt, kelle juurde kiisu oli sattunud tänavalt, kuid kes ise ei saanud enam tema eest hoolitseda). Kass on umbes 4-aastane, kastreeritud, tubane - väljas ei käi üldse (ei meeldigi väljas, tahab kohe tuppa).
Juba mitu korda on läbitud lestade ravikuur (paar korda turjale tilgutatud ravimi abil, viimane kord tilkadega) aga läheb mõni nädal - kuu mööda. Ja lestad ikka tagasi. Mida teha? Kuhu pöörduda, et kiisu lõpuks rahulikult ja kraapimata elada saaks?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere,
Kas kõrvalestade osas on tehtud mikroskoopiline uuring ja diagnoos on kindel? Kas turjale tilgutatud ravim on ikka selline, mis mõjub ka lestadele (Stronghold või Advocate)? Saite need loomaarsti käest/kliinikust.
Kui jah, siis tuleks seda turjale manustatavat ravimit kindlasti korrata 3-4 nädala pärast ning kõrvu tuleb samal ajal kord nädalas korralikult loputada ja puhastada.