Liikluskoolitus

Küsimus: Kas pean läbima autojuhi ametikoolituse ka juhul, kui vean autoga üksnes oma osaühingus ja teenust ei osuta?17.06.2014

Tere,
Kui iseenda osaühingus kasutan C-kat sõidukit, näiteks väiketraktori või täitematerjali vedamiseks ning lõppeesmärk on teenustöö väiketraktoriga, siis kas ka sellisel juhul on vaja läbida ametikoolitus?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Vastavalt Teede ja sideministri määrusele: Autojuhi kutseoskusnõuete, ametikoolituse eeskirja, koolituskursuse õppekavade ja koolitunnistuse vormi kehtestamine. Vastu võetud 06.11.2000 nr 87 ei kohaldata ametikoolituse läbimise nõudeid sõidukijuhile, kes juhib sõidukit:

1) mille suurim lubatud kiirus ei ületa 45 km/h;
2) mida kasutavad kaitsevägi, päästeasutus ning korrakaitseorgan või mille kasutamine on nende kontrolli all;
3) mis läbib tehnilise arendamise, remondi või hoolduse eesmärgil teekatsetusi, ning uut või ümberehitatud sõidukit, mida pole veel kasutusse võetud;
4) mida kasutatakse erakorralises seisukorras või mis on määratud päästeoperatsioonideks;
5) mida kasutatakse õppesõidul või ametikoolitusel;
6) mida kasutatakse mitteäriliseks sõitjate- ja veoseveoks isiklikul eesmärgil;
7) mis veab materjali või seadmeid, mida juht kasutab oma tööks, tingimusel et sõidukijuhtimine ei ole juhi põhitegevusala.

Olemasoleva informatsiooni alusel ei ole Teile võimalik anda ammendavat vastust, kuid kuna sõidukit kasutatakse osaühingu äritegevuses, siis tõenäoliselt on veoautojuhi ametikoolituse läbimine vajalik.