Liikluskoolitus

Küsimus: Mis tingimused ja milline staaž peab B-kategooria lubadega olema, et hakata tegema D-kategooria lubasid?05.09.2014

Mul on B-kat. load 4 aastat, vanust 24 a. Kuna võib hakata tegema D-kat. lubasid? Oletades, et need saab kaitseväes tehtud, siis kuna hakkavad need load kehtima tavaelus ja kas siis peab veel midagi juurde sooritama?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Vanuse ja staaži poolest on Teil võimalik läbida D-kategooria mootorsõidukijuhi koolitus. Kuidas toimub koolitus kaitseväes ja millised on sellisel juhul juhtimisõiguse piirangud, selle kohta mul andmed kahjuks puuduvad. Kui Teil on olemas D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, siis selleks, et bussijuhina töötada peate täiendavalt läbima vastava ametikoolituse.