Liikluskoolitus

Küsimus: Kas pean enne 1. juulit lõppastme läbima?09.06.2011

Tere,
Ma pikendasin oma lube kuskil paar kuud tagasi. Kas ma pean enne 1. juulit lõppaste läbima või on mul aega sellega veel kaks aastat?
Aitäh

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Lõppastme koolituse pidite vastavalt kehtivale korrale läbima oma esmase juhiloa kehtivuse ajal. Kuna Te seda ei teinud, siis peate vahtralehega sõitma edasi kuni saate päris juhiloa. Päris juhiloa saate aga siis, kui lõppastme koolitus on läbitud. Millal Te läbite lõppastme koolituse, võite otsustada ise, kuid vastavalt uuele seadusele Teile uuesti esmast juhiluba enam ei väljastata.