Liikluskoolitus

Küsimus: Säästlik sõit01.07.2011

Tere,
Mul on esmased juhiload käes, kuid ma ei ole suures linnas (nagu Tartu) üldse sõitnud. Kas mul võib tekkida mingeid probleeme säästliku sõiduga? Olen sõitnud ainult manuaalkäigukastiga autoga. Kas peaksin ka lõppastme tegema sellega või on võimalus teha automaatkäigukastiga? Tunneksin end kindlamalt, kui ei pea kogu aeg käigu vahetamisele mõtlema.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Tere!
Kui õpilasel on olemas sõiduoskus, siis miks ei peaks koolitatav saama hakkama Tartus sõitmisega ja veel koos õpetajaga? Et koolitus oleks tulemuslik, tuleb see läbida ikka sarnase sõidukiga, mida kasutate ise sõites.