Liikluskoolitus

Küsimus: Esmase juhiloa vahetamine uue liiklusseaduse järgi25.10.2011

Tere! Avastasin hiljuti, et minu esmased juhiload on kaotanud kehtivuse käesoleva aasta augustikuus. Olen kuulnud erinevaid teooriaid minu järgmise sammu suhtes. On väidetud, et juhilubade uuendamiseks pean tegema ARK-is uuesti teooria- ja sõidueksami ning olen ka kuulnud, et piisab vaid lõppkoolituse läbimisest ning saangi uued load ARK-ist. Milline oleks tegelikult minu õige järgmine samm?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Juhilubade vahetamiseks tuleb küsimuses kirjeldatud olukorras läbida lõppastme koolitus ja seejärel esitada Maanteeameti liiklusregistri büroole taotlus juhilubade väljastamiseks.