Liikluskoolitus

Küsimus: Kui mul on B kat, kas ma tohin teha lisaks mopeedi load (AM), kuigi ma võin B-ga mopeedi juhtida?14.10.2013

Tere!
Kui mul on B kat, kas ma tohin teha lisaks mopeedi load (AM), kuigi ma võin B-ga mopeedi juhtida? Kas saan juhiloale siis 2 märget (B ja AM)? Rahast kahju ei ole.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Vastavalt liiklusseadusele annab mis tahes mootorsõiduki kategooria juhiluba õiguse juhtida mopeedi ja maastikusõidukit. Kas B-kategooria juhtimisõigust tõendavale dokumendile selle kohta, et olete mopeedijuhi koolituse läbinud ka vastav märge tehakse, vastab Teile täpselt Maanteeameti liiklusregister.