Liikluskoolitus

Küsimus: Kas 16-aastane tohib teha juhendajaga (isal vastav tunnistus) õppesõitu pimedas?13.12.2013

Kas 16-aastane tohib teha õppesõitu juhendajaga (isal vastav tunnistus) pimedas? Kas tohib teha õppesõitu kerghaagisega (max 750 kg)?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Koos juhendajaga saab autokoolis õppija läbida täiendavat sõidupraktikat. Liiklusseaduses ei ole piiranguid sõidupraktika läbimiseks pimedas ja ka kerghaagise vedamiseks. Tegelikkuses hoiduksin kerghaagise vedamisest sõidupraktika ajal, kuna eriti talvetingimustes võib see kogemusteta juhi poolt põhjustada suurt ohtu.