Äriõigus

Küsimus: Kuidas saada lahti ostetud osaühingust, mis pole tegevust alustanudki?25.11.2015

Soovin oma nimelt ära kirjutada sinna registreeritud täiesti puhta ja veel tegutsemata firma, mille ostsin, aga hiljem mõtlen, et milleks, ma ei ole veel valmis sellega toimetama, kuhu ma minema pean, mida tegema ja palju maksma, et see kirjutada? Kas selleks peab mul olemas olema ostja või ei? Või saab kuidagi lihtsalt sellest lahti ja kui ei, siis kumb on kallim, kas lahkumine lihtsalt, nn ära viskamine või ümber kirjutamine tuttava nimele?

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Äriühingut on võimalik nii likvideerida kui ka võõrandada. Kui äriühingu ajalugu on "puhas", siis on kõige mõistlikum äriühing müüa. Selleks tuleb esmalt leida isik, kes soovib äriühingu osta. Eeldusel, et tegemist on EVK-s registreerimata osaühinguga, tuleb osaühingu osa müümiseks pöörduda notari poole, kelle juures sõlmitakse ostu-müügileping.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 625 2000
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee