Äriõigus

Küsimus: Osakapitali muutmine eurodesse on jäänud 2011. aastal tegemata, kuidas toimida 2012. aastal?28.02.2012

Osakapitali muutmine eurodesse on jäänud 2011. aastal tegemata, kuidas toimida 2012. aastal? Ja kuidas kajastada osakapitali 2011.a. bilansis?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Osakapitali saab eurodeks muuta ka 2012. aastal ning samuti ka edaspidi, kuid seejuures ei kehti enam riigilõivust vabastamise soodustus. Osakapitali tuleb 2011. aasta bilansis kajastada vastavalt selle tegelikule registreeritud suurusele 31.12.2011 seisuga.