Äriõigus

Küsimus: Kas juhu, kui juhatuse liige töötab lisaks töölepingu alusel, peab omale lisatasu maksmisel saama selleks nõukogu kinnituse?08.05.2012

Tere!
Lisaks juhatuse liikme lepingule töötab juhataja (juhatus 1-liikmeline) samas aktsiaseltsis töölepingu alusel väikese koormusega raamatupidajana. Kas tal on õigus maksta endale ühekordseid lisatasusid lisaks töölepingu alusel saadavale töötasule või peab see ikkagi olema kooskõlastatud aktsiaseltsi nõukoguga?
Lugupidamisega

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kui juhatuse liikmele soovitakse maksta tasusid juhatuse liikme ülesannete täitmise eest (mitte töölepingu alusel tehtud töö eest), siis tuleb juhatuse liikmele makstava tasu suurus ja maksmise kord määrata kindlaks nõukogu otsusega.