Asjaõigus

Küsimus: Kas kinkelepingust saab taganeda, kui üks kinkijatest on surnud?22.01.2013

Abikaasad kinkisid oma lapsele korteri. Kinkelepingus on ka lause, et mõlemad on kinkijad. 4 aasta pärast suri üks abikaasadest ära. Nüüd siis elus olev abikaasa tahab kinkelepingust taganeda, motiveerides seda jämeda tänamatusega tema vastu. Kas kinkelepingust saab taganeda, kui üks kinkijatest on surnud?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Lepingust taganemisega taastatakse enne lepingu sõlmimist eksisteerinud olukord. Kui kinkijaks on kaks isikut, siis peaksid mõlemad soovima lepingust taganeda ning kingitud eseme tagasi võtma. Kui kinkija sureb, siis teostavad tema taganemisõigust tema pärijad. Seega peaks antud juhul lisaks elus olevale abikaasale soovima lepingust taganeda ka surnud abikaasa pärijad.