Korteriomandiõigus

Küsimus: Kui korteriomanikule anti õigus osta maja pööning, kas siis see õigus kehtib ka korteri uue omaniku suhtes?10.02.2017

Tere

Korteriühistu otsustas üldkoosolekul võõrandada pööningu ühe korteriomaniku kasuks, otsuse poolt oli 100 % ühistu liikmetest. Peale üldkoosolekut müüs kõne all olev korteriomanik (äriühing) oma korteri ära ning uus omanik (äriühing) soovib samuti pööningu välja ehitada.
Kas sellisel juhul peab ühistu uuesti üldkoosolekul otsustama, et justnimelt uus omanik saab pööningu võõrandada? Või piisab vanast otsusest?
Suur tänu vastuse eest!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna kaasomandi suuruse muutmiseks tuleb korteriomanike vahel sõlmida notariaalselt tõestatud leping, mida antud juhul tehtud ei ole, siis ei saa pööningu väljaehitamisel korteriühistu üldkoosoleku otsusele tugineda. Eeltoodu kehtib nii korteri eelmise-, kui ka praeguse omaniku kohta.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ