Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu tohib olla korteriomandi omanik?26.05.2018

Tere! Meie kortermajas asub üks eraldiseisev mitteeluruumist korteriomand, mis kuulub kinnistusraamatu andmetel korteriühistule (omanik KÜ). Ruumid on ühiskasutuseks suletud ja seda kasutab vaid ühistu esimees. Kas ja mis alusel tohib korteriühistu olla omanik? Kas sellised "ühisruumid" ei peaks kuuluma pigem kõigi korteriomanike kaasomandi osa hulka?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuigi korteriomandi omamine ei ole korteriühistu tegevuse eesmärgiga kooskõlas, siis ei ole korteri omamine korteriühistul keelatud.
Korteriomandi omandamise KÜ poolt ja selle kasutamise üle on õigustatud otsuseid tegema korteriomanike üldkoosolek.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ