Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu juhatus või üldkoosolek peab võtma vastu otsuse maja korteriomanike otsearveldamiseks Eesti Energiaga?20.01.2012

Meie maja 60 korterist 53 soovivad asuda otsearvlemisele, s.o üksikostu/üksikmüügi vahekorda Eesti Energiaga (EE). See on meile kasulik, sest EE vahetab omal kulul välja vanad elektriarvestid ja kannab edaspidi nende ekspluateerimis-, hooldamis-, remondi- ja taatlemiskulud, mida seni oleme ühistu liikmetena ise kollektiivselt maksnud. Kahjuks on mõni isik, kes ei soovi EE-ga otsearvlema hakata. Siit küsimus: kas meie korteriühistu juhatus või kõrgeim võim - üldkoosolek - võib vastu võtta otsuse maja korterite otsearveldamiseks Eesti Energiaga? Kas see otsus on õiguslikult pädev ja kohustuslik täitmiseks kõigile korteriomanikele?
Ette tänuga A S

PS Tänan Teid, hr Andry Krass, pädevate vastuste eest 2011.aastal.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, lepingute sõlmimine ja lõpetamine kuulub korteriühistus juhatuse pädevusse, seega teoorias piisaks lepingu lõpetamisest ka juhatuse otsusest. Samas peab juhatus arvestama, et lepingu lõpetamise järel peab säilima korterite sihipärase kasutamise võimalus. Selle tagamiseks soovitan enne lepingu lõpetamist ühendust võtta Eesti Energiaga ja leppida kokku lepingu lõpetamise üksikasjad.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.