Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistu liikmel on õigus teada, kes on ühistu raamatupidaja?27.02.2012

Olen küsinud veel alla aasta toimiva ühistu esimehelt kirjalikult, kes meil konkreetselt tegeleb raamatupidamisega. Senini pole vastust saanud. Öeldud on vaid, et raamatupidamist korraldab juhatus. Juhatus on 3 liikmeline ja fakt on see, et raamatupidamisega tegeleb vaid üks inimene. Kahtlus ongi, et tegeleb varem rahasid ebaseaduslikult kasutanud inimene.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu majandustegevust juhib korteriühistu juhatus, kes omab aruandekohustust korteriühistu üldkoosoleku ees. Juhul, kui korteriühistu üldkoosolek Teie poolt kirjeldatud olukorda aktsepteerib, siis ei ole korteriühistu üksikliikmel kahjuks võimalik siin midagi ainuisikuliselt muuta.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.