Korteriomandiõigus

Küsimus: Kelle pädevus on otsustada kortermajale reklaamtahvli paigaldamine?10.08.2012

Kortermajas on on olemas KÜ. Üks kortermaja korteriomanikest (esimesel korrusel asuv söögikoht) soovib paigaldada maja fassaadile oma ettevõtte kaubamärgiga seonduvat reklaami. KÜ juhatus keelab fassaadile reklaamsiltide paigaldamise. Kuidas toimida ja kas see üldse on KÜ juhatuse otsus? Kas antud küsimuses on vajalik korteriomanike kokkulepe, üldkoosoleku otsus või juhatuse otsus?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna hoone fassaad kuulub kaasomandi eseme koosseisu, siis tuleb selle kasutamine reklaamimise eesmärgil kooskõlastada kõikide korteriomanikega. Seega vajalik on korteriomanike kokkulepe.
Olukorras, kus korteriomanike kokkulepet reklaami paigaldamiseks ei ole, on korteriühistul kaasomandi eseme valitsejana õigus keelata reklaami paigaldamine hoone fassaadile.
Lugupidamisega,
Andry Krass
Õigusteaduse magister