Lepinguõigus

Küsimus: Kas võlausaldaja võib maksegraafiku kehtestamisega nõustumise eest nõuda 25%-list tasu?28.01.2014

Tere!

Olen oma 500 eurot laenu pikendanud 14 kuud, igakuu 35 eurot. Kokku 490 eurot. Palusin firmaga teha maksegraafiku, nad ütlesid et tasuks on 25% kogu nõudelt ehk siis 144 eurot. Kas on olemas kohtulahend või viide seadusele mis sätestaks mõistliku maksegraafiku tasu?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ei tea sellist seadust või kohtulahendit olevat.... tegemist on lepingu muutmisega, nõutava tasuga võite, aga ei pea nõustuma. Viimasel juhul jääb aga maksegraafik sõlmimata.