Liiklusõigus

Küsimus: Trahv liikluskindlustuse puudumise eest12.08.2011

Kui mina olen auto omanik, siis kes saab trahvi, kui kindlustus on puudu, kas sõiduki omanik või juht (kui näiteks sõidab kasutajaks vormistatud isik)?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kehtiva kindlustuslepinguta või kehtiva poliisita sõiduki juhtimise eest karistatakse sõiduki juhti. Juht peab kontrollima ja tagama vajalike dokumentide kehtivuse ning mitte juhtima sõidukit, millel need ei kehti. Poliisi kaasaskandmine ei ole kohustuslik.