Liiklusõigus

Küsimus: Esmane juhiluba lõpeb, kuid juhtimisõigus peatati17.08.2011

Tere. Probleem selline, et esmane juhiloa kehtivuse lõpp on novembris. Juhtus selline asi et juhtimisõigus peatati 20. maist 2010 joobes juhtimise tõttu 19. jaanuarini 2012. Kas pean nüüd tegema uue seaduse järgi uuesti eksamid ja millised eksamid täpsemalt ning kas saan eksameid teha ka enne karistusaja lõppu?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

LS § 106 lg 6 kohaselt tunnistatakse esmane juhiluba kehtetuks juhul, kui selle omanikku on karistatud juhtimisõiguse äravõtmisega. Uut esmast juhiluba võib isik taotleda peale järelkoolituse läbimist ja teooria- ning sõidueksami sooritamist. Teooriaeksami võib sooritada varem, kui möödub karistustähtaeg, kuid sõidueksamit mitte. Järelkoolituse kohta saab põhjalikumat informatsiooni Maanteeameti liiklusregistrist.