Liiklusõigus

Küsimus: Millal karistusandmed kustuvad karistusregistrist ehk millal saaksin minna juhilubasid tegema?21.01.2016

Tere,
Sooviks teada, millal karistusandmed kustuvad karistusregistrist ehk millal saaksin minna juhilubasid tegema juhul kui ühiskondlikult kasulik töö on hetkel tehtud? Ei saa seadusest aru kas 1 aasta või 3 aasta pärast? Süüteoks oli korduvalt juhilubadeta sõitmine, joobeseisundis ning kiiruse ületamine.
Tänan

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Karistusregistrist karistusandmete kustutamise aeg sõltub sellest, millise süüteo eest määratud karistusega on tegemist. Väärteo eest määratud karistused kustuvad 1 aasta möödumisel (v.a. maksuväärteod, kus see tähtaeg on 2 aastat), kuriteo eest mõistetud karistuste kustutamise tähtajad sõltuvad mõistetud karistusest. Üldkasuliku töö puhul kustutatakse karistusandmed registrist ja kantakse selle arhiivi, kui üldkasuliku töö tegemisest on möödunud 3 aastat. Seega tuleb kõigepealt oodata, millal ÜKT saab tehtud ja seejärel veel 3 aastat, et karistus ei oleks enam registris.