Liiklusõigus

Küsimus: Kas "Anna teed" märk kehtib ainult ringteele sõidul või ka ringteel sõites?25.10.2016

Tere.
Enne ringteed on liikluskorraldusvahend nr 221 "Anna teed".
Kas see liikluskorraldusvahend nr 221 kehtib ainult ringteele sõidul või ka ringteel sõites või ka ringteelt maha sõites?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

LM 221 "Anna teed" reguleerib teeandmise kohustust (sõidujärjekorda) sõiduteede lõikumise kohas, kuid silmas tuleb pidada, et sõidueesõigus tuleb tagada kogu ristmiku ulatuses. Kui ringtee on suur ja sellel liiguvad juba kahes reas sõidukid, siis ringteelt välja sõites, samuti ringteel olles reavahetusel tuleb juhinduda ristmike ning manöövrite kohta käivatest üldreeglitest.