Liiklusõigus

Küsimus: Kas praegu tohin mopeediga sõita või alles siis kui saan B-kategooria juhiload tagasi?26.09.2017

Mul võeti 5 kuuks b-kategooria juhtimisõigus ära ja 5 kuud on nüüdseks läbi, kuid pean veel sõidueksami tegema. Kas praegu tohin mopeediga sõita või alles siis kui saan juhiload tagasi?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Mopeedi juhtimise lubatavus sõltub Teie vanusest. Kui olete sündinud enne 1993.a 1. jaanuari, siis mopeedi juhtimiseks ei ole juhiloa olemasolu vajalik. Kui olete sündinud hiljem, siis peate omama kehtivat juhiluba ja juhtimisõigust.