Liiklusõigus

Küsimus: Parkimine eraparklas26.04.2011

Tere,
Parkisin CityPark'i eraparklas sõiduki, kuid unustasin parkimiskella paigaldada. Saan aru, et see on minu viga ning leppetrahv õigustatud. Ühest Teie vastusest selgus, et eraparklal on kohustus tuvastada sõiduki juht, kes autoga parklasse sisenes. Kui mina ei ole sõiduki omanik, vaid olen kasutaja, kas minul on trahvi maksmise kotus, kui CityPark ei ole välja selgitanud sõiduki juhti?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Selleks, et CityPark saaks oma leppetrahvi nõude maksma panna (sisse nõuda), tuleb tal tõendada lepingu teine pool ehk isik, kellel tekkis kohustus leppetrahv tasuda. Kindlasti ei piisa selleks sõidukiomaniku tuvastamisest, kuivõrd lepingu sõlmijaks saab üldjuhul pidada ikkagi vaid sõiduki parkinud konkreetset juhti. Ka ei taga nõude inkassofirmale üleandmine veel nõude edukust - inkassoettevõtja peab samuti tõendama, kes konkreetne isik oli lepingu teiseks pooleks ehk leppetrahvi tasumiseks kohustatud isikuks.