Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas arvestatakse tulumaksu kinkelepinguga saadud korteri müügist?26.03.2018

Tere.
Kuidas arvestatakse tulumaksu kinkelepinguga saadud korteri müügist? Kas arvestatakse kinkelepingus olevat korteri soetamismaksumust? Ehk müügisumma-soetamismaksumus -20% või ainult müügisummast -20%?
Tänan.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kinkega saadud vara soetamismaksumus on alati 0. St kogu müügihind läheb maksustamisele. Maha saab arvata dokumentaalselt tõendatud ehituskulud.

Kui tegemist on omaniku elukohaga, saab korterit müüa maksuvabalt, tingimusel, et maksuvabastust ei rakendata maksuvabastust rohkem kui ühe võõrandamise suhtes kahe aasta jooksul.

Maksustatava kasu leidmise valem on järgmine:
müügihind – soetamismaksumus (sh ehituskulud) - müügiga seotud kulud = maksustatav kasu.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee